Užitečné informace

Informace na cestu

Jak se k nám dostanete?

Ať už pojedete přes Rakousko, Maďarsko nebo Slovinsko, doporučujeme pokračovat po chorvatské dálnici až do Ploče (Karamatići). Od Ploče  pak pojedete po silnici, tzv. Jadranské magistrále, směr Makarská a po 15 km jste v Gradacu.

Po odbočení do Gradacu, sjedete ulicí Dalmatinská až do konce a na křižovatce  odbočíte doprava. Minete po pravé straně 3 domy a uvidíte příjezdovou uličku k našemu domku. Domek je označen číslem 127 a jediný má oblouky na fasádě.

Čerpací stanice pohonných hmot

Čerpací stanice ve větších městech a na dálnicích jsou otevřeny nepřetržitě 0-24 hod. Informace o cenách benzinu a seznam plynových stanic naleznete na stránkách: www.ina.hr, www.tifon.hr, www.hak.hr.

Dálniční poplatky

Za dálnice se v Chorvatsku platí mýtné, není dálniční známka.

  • Dálnice A1: Záhřeb –Bosiljevo-Zadar – Šibenik – Split – Šestanovac – Vrgorac - Ploče (Karamatići)
  • Dálnice A2: Macelj – Krapina – Zaprešić – Zagreb (pokud pojedete přes Slovinsko na hraniční přechod Macelj)
  • Dálnice A4: Goričan – Varaždin – Zagreb (pokud pojedete přes Maďarsko)

 Informace o cenách naleznete na stránkách: www.hac.hr a www.hak.hr .

Služby a obchody v Gradacu

V Gradacu naleznete několik směnáren na výměnu peněz a jsou ve městě také dva bankomaty (Splitska banka a Privredna banka Zagreb). Je zde lekárna, ambulance, obchody s potravinami (Studenac a Konzum), pokud byste si chtěli udělat větší nákup, můžete jet do Ploče (12 km); je tam Lidl, vetší Konzum,…ale i tržnice s ovocem a zeleninou. V Gradacu je také stánek s ovocem a zeleninou, pekárny, restaurace, kavárny, zlatnictví, tobogán, obchody se suvenýry…

Užitečné odkazy

Storno

V případě storna, zaplacená záloha je nevratná. Při zkrácení pobytu z jakéhokoliv důvodu je zbývající částka též nevratná. Pro tyto případy doporučujeme si sjednat pojištění storna.

Pouze v případě, že při stornu najdete za sebe náhradu a ta zaplatí zálohu za ubytování do tří dnů od Vašeho storna, zaplacená záloha Vám bude následně vrácena.